Pályázati kírás - Építőipari Ágazati Könyvvizsgálati Módszertani Füzet Kiadvány Elkészítésére

A Magyar Könyvvizsgálói Kamara elnöksége (a továbbiakban: „MKVK”) a 14/2025. (01.24.) számú határozatával elrendelte, hogy pályázat kerüljön kiírásra az építőipari ágazat területén könyvvizsgálati szakmai módszertani füzet kiadvány elkészítésére. A kiadvány célja az építőipari szektor könyvvizsgálati sajátosságainak részletes bemutatása és egységes módszertani keretek kialakítása az építőipari ágazatba tartozó vállalkozások éves pénzügyi beszámolóinak könyvvizsgálatához.

Pályázati feltételek:

  • Pályázó jogosultsága: A pályázatot olyan jogi személyek vagy magánszemélyekből álló szerzői teamek nyújthatják be, akik rendelkeznek releváns szakmai tapasztalattal az építőipari szektor könyvvizsgálatának területén.
     
  • Módszertani alap: A kidolgozandó módszertani füzetnek összhangban kell lennie a Magyar Könyvvizsgálói Kamara által készített "Módszertani segédlet a kisebb gazdálkodó egységek könyvvizsgálatához" (átdolgozott kiadás 2024.) című kiadványban (a továbbiakban: „KKV módszertani segédlet”) foglaltakkal. A pályázónak biztosítania kell, hogy az építőipari ágazat könyvvizsgálati sajátosságait bemutató új füzet szerkesztési és módszertani elvei követik vagy – amennyiben szükséges – továbbfejlesztik a KKV módszertani segédletet. https://mkvk.hu/tudastar 

    Az egységes módszertani és szerkesztési elvek alkalmazása azt jelenti, hogy a kidolgozandó módszertani füzetben az egyes témakörök kifejtése követi az alábbi logikai sorrendet:
    • a témakör elvi összegzése, beleértve a kapcsolódó standard (ISA) követelmények ismertetését, és/vagy – adott esetben – a KKV módszertani segédlet konkrét pontjára való hivatkozást;
    • a gyakorlati problémakör leírása és a gyakorlati megoldások ismertetése;
    • konkrét példán vagy esettanulmányon keresztül a végrehajtandó könyvvizsgálati eljárások szemléltetése;
    • dokumentációs megfontolások és a dokumentációra vonatkozó ajánlások (minták).
       
  • Szerkesztési elvek: Az új ágazati módszertani füzet elkészítése során fontos az egységes szerkesztési és módszertani elvek alkalmazása, amelyek biztosítják a módszertani füzet és a KKV módszertani segédlet koherenciáját, egymással való összhangját.
     
  • Együttműködés: A pályázó köteles a projekt megvalósítása során szoros együttműködést kialakítani az MKVK Szakértői Bizottságával. A Bizottság iránymutatása szerint kell eljárnia, figyelembe véve annak észrevételeit és javaslatait. A Szakértői Bizottság feladatai közé tartozik a könyvvizsgálati módszertanok kidolgozásának támogatása és felügyelete.
     
  • Régebbi hasonló jellegű kiadványok felhasználása: A pályázó az MKVK által korábban kiadott „Építőipari vállalkozások könyvvizsgálatának speciális feladatai (2014)” című kiadvány felhasználására nem jogosult. A 2013 évi kiadású módszertani füzet ugyanakkor hasznos lehet az építőipari ágazat könyvvizsgálati sajátosságainak feltérképezése és meghatározása céljából, amely segítheti a pályázót a pályázat tartalmi részének összeállításában. A 2014 évi módszertani füzet kizárólag erre a célra használható fel forrásanyagként, figyelembe véve az azóta eltelt változásokat. Az új módszertani füzet kidolgozásához azonban a 2014 évi régi kiadvány nem felhasználható, abból részek át nem vehetők, át nem másolhatók. A nyertes pályázónak ennek tudomásulvételéről és vállalásáról a megbízási szerződésben nyilatkoznia kell.
         

Pályázat tartalma:

  1. Módszertani Füzet vázlatos tervezete: Részletes leírás, amely tartalmazza az építőipari ágazat könyvvizsgálatának azon legjelentősebb sajátosságait, amelyeket a pályázó indokoltnak tart a módszertani füzetben bemutatni és azokra nézve általánosan elfogadható gyakorlati megoldásokat, javasolt könyvvizsgálati ellenőrzési eljárásokat kíván adni.

    Elvárás, hogy az új módszertani füzetben – a 2014. évi módszertani füzettől eltérően – kizárólag az építőipari tevékenységek sajátosságaiból adódó azon könyvvizsgálati specialitások és a könyvvizsgálói ellenőrzési módszerek és gyakorlat kerüljenek bemutatásra, amelyek a KKV módszertani segédletben bemutatott általános könyvvizsgálati módszertani elveken és gyakorlaton túlmutató segítséget és útmutatást nyújtanak az ágazatban működő könyvvizsgálók számára.

    Az építőipar számviteli sajátosságainak, valamint az építőipari tevékenységre és vállalkozásokra vonatkozó jogi szabályozásnak a bemutatása nem képezi tárgyát a jelen pályázat szerinti módszertani füzetnek.
     
  2. Szerkesztési javaslatok: A "Módszertani segédlet a kisebb gazdálkodó egységek könyvvizsgálatához" című kiadványban alkalmazott szerkesztési és módszertani elvek figyelembevételére, azok esetleges kiegészítésére vagy továbbfejlesztésére vonatkozó tervek, javaslatok bemutatása. 
     
  3. Megvalósítás ütemterve: Az ágazati módszertani füzet kidolgozásának ütemterve, beleértve a kidolgozási folyamat egyes fázisainak időigényét, esetleges részhatáridőket, valamint a teljes kiadvány első tervezetének átadási időpontját és az MKVK vagy az általa megbízott személy részéről való áttekintés, lektorálás után véglegesített kiadvány elkészítésének és átadásának végső határidejét.
     
  4. Szakmai referenciák: A pályázó által korábban végzett hasonló jellegű projektek ismertetése és a pályázó cég, valamint a megvalósításban résztvevő személyek releváns szakmai hátterének bemutatása.
     
  5. Megbízási díj: A módszertani füzet kidolgozásának vállalási díja.
     
  6. Terjedelem: A módszertani füzet tervezett terjedelme (oldalszám)
       

Pályázati határidő:

A pályázatokat legkésőbb 2025. május 30-ig kell benyújtani. A határidő után beérkező pályázatok elbírálásra nem kerülnek.

A pályázat benyújtásának módja:

A pályázatokat elektronikus formában kell benyújtani a Magyar Könyvvizsgálói Kamara Szakértői Bizottságának hivatalos e-mail címére: szakertoi@mkvk.hu

Bírálat és elbírálás: 

A beérkezett pályázatokat a Magyar Könyvvizsgálói Kamara Szakértői Bizottsága bírálja el az alábbi szempontok alapján:

  • Szakmai megfelelőség: A módszertani füzet tervezett tartalmának megfelelősége és részletessége.
  • Szerkesztési minőség: Az egységes szerkesztési és módszertani elvek alkalmazása.
  • Megvalósíthatóság: A projekt ütemtervének reálissága és a pályázó kapacitása.
  • Szakmai tapasztalat: A pályázó korábbi hasonló projektjei és szakmai háttere.
  • Vállalási díj: A pályázó által megajánlott vállalási díj nagysága, összhangja a pályázat tartalmi részében bemutatottakkal.
     

Megbízási díj és szerződéskötés:

A kiválasztott pályázóval az MKVK megbízási szerződést köt. A megbízási szerződés tartalma a pályázati kiírás mellékletét képező szerződésmintából ismerhető meg. 

A projekt megvalósításának megbízási díja az MKVK 2025. évi pénzügyi tervében a módszertani kiadványok költségtételben erre rendelkezésre álló keret mértékéig biztosított. A megbízási díj tényleges mértéke és a kifizetés ütemezése a projekt költségvetése és a pályázatban benyújtott javaslat alapján kerül meghatározásra.
 

Kapcsolat:

További információért vagy kérdésekkel kapcsolatban forduljon a Magyar Könyvvizsgálói Kamara Szakértői Bizottságának szakmai főmunkatársához:

  • Név: Szalai Edit
  • Cím: 1063 Budapest, Szinyei Merse u 8.
  • Telefon: +36 20 478 0976
  • E-mail: szedit@mkvk.hu
  • Weboldal: www.mkvk.hu

A Magyar Könyvvizsgálói Kamara várja a pályázatok beérkezését, és elkötelezett az építőipari ágazat könyvvizsgálati gyakorlatának fejlesztése iránt.
 

Betöltés...
X